Замовити розробку сторібордів ◁ Львів ▷ Лідер-М
Дизайн 1
детальніше
Дизайн 2
детальніше
Дизайн 3
детальніше
Спеціалісти ЯКІ ГОТОВІ ВАМ ДОПОМОГТИ
Оберіть та зателефонуйте особисто

Працюємо з 9.00 до 18.00 обід 13.00-14.00

ЗАВІТАЙТЕ ДО НАС В ОФІС
В нас комфортний офіс, заходьте на чашку кави :)
Адреса: м. Львів, вул. Зелена 149Б (біля”Арсену”)

Що таке сторіборди (розкадровка) і навіщо він потрібен?

Що таке сторіборди (storyboard) або розкадровка?

Розкадрування, сторіборди (storyboard) - це замальовки вашої історії, в яких ви зображує майбутню історію з персонажами і фонами. Такий набір слайдів допомагає побачити загальну картину всієї історії. Сторіборди дає можливість повноцінно підготуватися іншим учасникам знімальної групи.

Які переваги від сторіборди?

Збираючись зі знімальною групою з розкадровкою в руках, режисерові не потрібно говорити по мистецтво і почуття. Тому команда може розібратися в сюжеті більш предметно. Оператор зрозуміє які кадри потрібно буде створити і що знадобитися для реалізації. Гафер з освітлювачами запропонує свої світлові схеми і рішення. Супервайзер зможе зробити планування зі спецефектів. А продюсер прорахує вартість проекту більш детально. Крім того, на етапі сторіборди можна обговорити і поміняти деякі ходи і сцени, що може піти на користь фінального результату.

Основні переваги:

  • Економія часу при виробництві.
  • Економія бюджету, ви не допустите грубих помилок, що заощадить вам гроші.
  • Можна проаналізувати хід подій, доопрацювати і поліпшити проект.

Як створюється розкадровка?
Першим, що потрібно зробити це задати пропорції кадри 4: 3, 16: 9 і так далі. Це дасть розуміння оператору як компонувати композицію кадру, щоб максимально правильно передати зміст. За великим рахунком неважливо малюєте ви олівцем, на планшеті або комп'ютері, головне, щоб інформація була зрозуміла знімальній групі. Давайте розберемося, яку інформацію потрібно обов'язково вказати:

  • Номер кадру. Якщо ваш сторіборди має кілька копій і розданий команді, то простіше спілкуватися, називаючи номер кадру, ніж «той кадр де герой ...».
  • Коментарі. У зв'язку з тим, що картинки статичні і не розкривають всього сенсу, радимо підписувати кадри текстом з поясненнями. Наприклад, «тремтить герой зайшов до кімнати».
  • Дії. Для зручності сприйняття, можна показувати стрілками напрямки руху героїв і предметів.
  • Звук. Підписуються діалоги, музика і звукові ефекти.