Самокопіюючі фірмові бланки замовити у Львові ▷ Лідер-М
Бланки А4 самокопіюючі
детальніше
Бланки А5 самокопіюючі
детальніше
Бланки А6 самокопіюючі
детальніше
Бланки 210х98 мм самокопіюючі
детальніше
Спеціалісти ЯКІ ГОТОВІ ВАМ ДОПОМОГТИ
Оберіть та зателефонуйте особисто

Працюємо з 9.00 до 18.00 обід 13.00-14.00

Друк самокопіювальних фірмових бланків у Львові | Лідер-М

Самокопіювальні або самокопіюючі бланки — це фірмові бланки, які складаються з декількох шарів. Необхідний текст записується на верхньому шарі і автоматично копіюється на всі нижні шари. Винайшли бланки такого типу американці. Це було зроблено, в першу чергу, для того, щоб було зручніше відрізнити копії від оригіналів. Самокопіювальні бланки мають суттєві переваги перед бланками на звичайному папері: 

  • копії чисті і чіткі; 
  • зображення на копіях "не з'їжджає”; 
  • копії відрізняються від оригіналу кольором паперу; 
  • не витрачається зайвий час, щоб підкласти копіювальний папір або щоб заповнити обидва примірники;
  • не витрачаються додаткові кошти на копіювальний папір.

Самокопіювальні чи самокопіюючі бланки друкуються на особливому папері. Є три головні види такого паперу:

  • верхній
  • середній 
  • нижній

Верхній містить в собі мікрокапсули з фарбою. Вони такі дрібні, що побачити їх можна тільки в мікроскоп. Коли на верхній шар чимось натискають, фарба витікає і, якщо попадає на нижній шар, то залишає на ньому зображення. Для цього на лиці нижнього шару знаходиться адсорбент, який вбирає фарбу, і від цього це місце чорніє. Середній шар має і мікрокапсули, і адсорбент. Отже, може працювати і як нижній, і як верхній шари.

У нашій компанії Лідер-М у Львові самокопіювальні бланки виготовляються з використанням різнокольорового паперу. Найчастіше використовують двошарові самокопіюючі бланки. Найдешевше їх робити з білого верхнього та кольорового нижнього шару. Кольори самокопіювального паперу бувають такі: жовтий, зелений, блакитний, рожевий. Коли виникає потреба виписати документи в трьох примірниках, використовують усі три види самокопіюючого паперу.

Якщо є необхідність заповнити одночасно чотири екземпляра, то роблять такий “сендвіч”: верхній — середній — середній — нижній. Оригінал і всі копії можна зробити різного кольору. В деяких випадках дешевше буде зробити фірмові бланки тільки з середнього вида. Користувач самостійно буде відривати необхідну кількість аркушів. Для зручного користування самокопіювальні бланки склеюють в книжечки в блоки. Наприклад, двошарові по 100 або 200 аркушів, тришарові по 150. Наша друкарня використовує для цього особливий клей, який наноситься тонким пластом і залишається гнучким після застигання. Бланкові блоки не розвалюються, але при цьому аркуші легко відокремлюються.

Як було написано вище, самокопіюючий папір чорніє від тиску (чорніє нижній або середній пласт, коли зверху є середній або верхній). Тому самокопіювальні книжечки захищають картонними обкладинками. Найчастіше обкладинки роблять і зверху, і знизу. Інший популярний варіант склеювання — виготовлення комплектів з двох, трьох, чотирьох чи більше аркушів без картонних обкладинок. Ви отримаєте стосик аркушів, які з'єднані між собою по 2, 3 або 4 аркуша. У такий спосіб часто скріпляють нумеровані бланки.

Також зшивають аркуші на скобу. Наприклад, продавець виписує квитанції і корінці до них. Квитанції (оригінали) продавець віддає покупцям, а корінці (копії) залишає у себе, зшитими між собою. Для більш зручного відокремлення оригіналу робиться дірко́вання (перфорація). Зшивання самокопіювальних бланків в квитанційні книжки. Окладинку підкладають під останній чистий аркуш-копію, заповнюють оригінал, відривають оригінал. Усі копії залишаються зшитими в книжку.

Як правильно заповнювати самокопіювальні бланки?

  1. Перший спосіб. Відокремте потрібну кількість аркушів від блоку або візьміть один комплект, покладіть на тверду поверхню і заповніть ручкою або олівцем.
  2. Другий спосіб. Відірвіть картонну обкладинку від блоку, підкладіть її під необхідну кількість папірців, заповніть і від'єднайте виписані документи від блоку.

Самокопіювальні бланки коштують дорожче від бланків на звичайному папері, але з ними Ви збережете час і не будете мати зайвого клопоту. Замовляйте бланки з вдрукованими реквізитами. Це заощадить час при заповненні, а також суттєво зменшить кількість помилок і кількість зіпсованих документів.

Види бланкової продукції, які виготовляє Лідер-М у Львові на самокопіюючому папері: накладна, товарний чек, рахунок офіціанта, квитанція, акт, договір, декларація, відомість, наряд, замовлення, рахунок-фактура, платіжне доручення, товарно-транспортна накладна (ТТН), розрахунок, касова книга, папір для нотаток.