Друк на тканинах та оздоблення
Спеціалісти ЯКІ ГОТОВІ ВАМ ДОПОМОГТИ
Оберіть та зателефонуйте особисто

Працюємо з 9.00 до 18.00 обід 13.00-14.00

Друк на тканинах та оздоблення

Створення візерунка або малюнка на тканині відоме з незапам'ятних часів. Однак сьогодні спектр технологій і способів виготовлення яскравих, привабливих текстильних виробів постійно розширюється завдяки розвитку технічних засобів. У цій статті описані основні технології друку на тканині і специфіка їх застосування.

Трансфер або термодрук
Трансферна друк - це друк з використанням проміжного носія. Спочатку на папір або плівку наноситься зображення. Потім це зображення під термопрессом переносять на тканину. При друку кольорового зображення процес повторюється для кожного кольору. Через термічної обробки цю технологію називають термодруком або термоаппликация.
Технологія термопереносу використовується для нанесення зображень на тканину або на готові текстильні вироби: футболки, панами, органайзери, парасолі, сумки і т.д. Термоперенос підходить для невеликих тиражів. Він дозволяє нанести практично будь-яке зображення, будь то елементарний малюнок або фотографія. Але поряд з достоїнствами є й недоліки.
Зображення нанесене за допомогою термодруку не надто стійке до зовнішніх впливів. Якщо такий виріб прати або прасувати, його існування продовжити недовго. Це не дуже стійка технологія, це сувенірні вироби в прямому сенсі. Звичайно, їх можна носити, прати і прасувати, але дуже нетривалий час. Трансферний шар (особливо на паперовій основі) облітає і вицвітає. Плівка тримається набагато краще, але підходить лише для друку графічних зображень. Таким чином, термодрук підходить, якщо потрібно виготовити щось швидко, недорого і невеликим накладом.

Шовкографія (трафаретний друк)
Суть шелкографской друку - в нанесенні в'язкої фарби шляхом продавлювання її крізь трафарет. Для різних видів тканини використовуються свої барвники (пластізолівие, полістиролу, що і т.д.). Ця технологія завжди пропонує величезний вибір ефектів обробки:

  • шовкографія флуоресцентними фарбами
  • шовкографія під золото і срібло;
  • шовкографія з ефектами об'ємного флока або замші;
  • шовкографія світловідбиваючими і светонакаплівающімі фарбами;
  • шовкографія глиттерами;
  • 3D друк та ін.

Шовкографія дуже надійна і довговічна технологія друку на тканині. При цьому вона коштує відносно недорого. Це среднетіражная друк, з оптимальним замовленням від 50 штук. Однак кількість виробів може доходити до декількох тисяч. Чим більше тираж, тим нижче буде ціна одного виробу.

Сублімація або трафаретний трансфер
Ця технологія поєднує принципи трансферної та трафаретного друку. Трафаретний трансфер використовує здатність барвників при нагріванні переходити з твердого стану прямо в газоподібний, минаючи рідку фазу. Трансфер друкується особливими сублімаційними фарбами, щільно притискається пресом і нагрівається до температури, при якій відбувається перехід фарби на волокна тканини. Друк сублімації дозволяє отримувати яскраві фотографічні зображення високої якості.
Можна додати, що саме за допомогою цієї технології друкуються зображення на прапорах, вимпели, рекламних розтяжках і спортивному одязі.
Друк сублімації на тканини - це супер-міцність: тканину із зображенням можна прати, прасувати, носити в сонце і в дощ - фарба буде триматися відмінно. Але є одне важливе обмеження - подібна технологія працює тільки з синтетичними тканинами і полімерними матеріалами. Крім того високу якість такої друк коштує досить дорого і вимагає часу на виготовлення.

Вишивка
Машинна вишивка є одним з найефектніших способів нанесення логотипу і будь-якого іншого будь-якого зображення на тканину. Вишивка підходить практично для всіх тканин, має більш дорогий і солідний вигляд.

Батик
Батик - це ручний розпис, яка передбачає трудомісткий процес підготовки та розпису тканини художником. Вартість у такого виробу - відповідна. Сьогодні батик використовується в основному для оформлення дорогих малотиражних виробів, наприклад, персональних VIP-сувенірів (шовкових шарфів, хусток і т.д.).
Крім основних технологій також використовуються нові технології друку: цифровий друк бабл-джет, вакуумний друк та ін. Іноді метод підбирається під конкретну тканину, а іноді тканину вибирають відповідно до технології. Наші фахівці підходять до кожного проекту окремо, щоб результатом залишилися задоволені і ми і наші клієнти.